Food Revolution Day 2015 sa blíži

Stravovacie návyky detí potrebujú vážnu zmenu Na Slovensko prichádza opäť celosvetová výzva zdravo sa stravovať  a žiť kvalitnejší život – 4. ročník Food Revolution Day a v jej rámci 3. ročník [...]

Stravovacie návyky detí potrebujú vážnu zmenu

Na Slovensko prichádza opäť celosvetová výzva zdravo sa stravovať  a žiť kvalitnejší život – 4. ročník Food Revolution Day a v jej rámci 3. ročník série extra podujatí pre materské, základné a stredné školy. „Tento rok sa vo výzve Food Revolution Day chceme na Slovensku sústrediť na školy. Považujeme za veľmi dôležité, aby žiaci a ich rodičia a vedúci školských jedální a školy mali informácie o zdravom stravovaní, aby spolu všetci komunikovali,“ povedala Aneta Orosiová z Občianskeho združenia Jem iné – oficiálne zastúpenie Food Foundation Jamieho Olivera v projekte Food Revolution pre Slovensko.

Občianske združenie ponúka školám vzdelávací medzinárodný program pod názvom Skutočne zdravá škola, ktorý sa momentálne realizuje v pilotnej forme v Českej republike. Ste in?

Food Revolution Day je celosvetová kampaň, ktorú založil známy šéfkuchár Jamie Oliver z Veľkej Británie, jej zámerom je vrátiť vzdelávanie o stravovaní naspäť do školských osnov. Je to výzva pre školy, materské školy, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen počas neho) venovali svoj čas a pozornosť tomu, čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, originálne recepty, či posunuli ďalej svoje know-how ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu.

Záujemcom postačí, aby sa jednoduchou formou zaregistrovali na stránke www.frdslovakia.sk, kde nájdu potrebné materiály, ktoré si môžu stiahnuť a vytlačiť – recept na zdravý Food Revolution Day sendvič, plagát s výzvou a ďalšie tipy na zaujímavé aktivity.

Food Revolution Day sa uskutoční 15.5. 2015 na celom svete. Podujatie určené len pre školy na Slovensku bude 16.5. 2015 v priestoroch Starej tržnice na Námestí SNP v Bratislave. Počas dvoch dní je naplánovaných veľa zaujímavých aktivít a podujatí, ku ktorým sa môže verejnosť pripojiť podľa vlastného uváženia a možností.  Odmenou budú lepšie stravovacie návyky detí, vďaka ktorým budú môcť v budúcnosti uprednostniť zdravé a kvalitné potraviny.

Mimochodom, pozdravuje Vás náš pán vedúci, šéfkuchár Jamie Oliver:

“Chcel by som len povedať, aké úžasné je mať Food Revolution Day aj na Slovensku. Myslím si, že to, čo pripravujete, znie skvelo a naozaj sa Vám v Jem iné chcem poďakovať za to, čo pre Vašu krásnu krajinu robíte”, odkazuje Jamie.

1 Comments

  1. Kebz ste na svoj projekt mali zaujem o nejaku podporu detskej lekarky, rada sa pripojim 🙂

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.