Food Revolution Day 2017

To, či si vyberiete banán alebo jablko je nám úplne jedno. Dôležité je, či ste v tom s nami a či sa aj na Vás môžeme tešiť na Food Revolution Day 2017 v bratislavskej Starej tržnici už túto sobotu.

Zmeškať to, by bol tak trochu hriech. Pripravili sme pre Vás totiž super program. Veľmi chutný, inšpiratívno-edukačný, poriadne zábavný, plný kultúry a ani o šport nebude núdza. Potešia sa určite najmä deti, no aj dospelí odídu s úsmevom na tvári a s chuťou bojovať za zdravšie Slovensko.

Veď posúďte sami. Takýto program sa len tak neodmieta:

Škola varenia Jem iné

Otvorená celý deň, bezplatne, pre všetkých Vás, čo máte radi dobré a zdravé jedlo. Nájdete ju v ľavom krídle tržnice.

10:00 – 11:00
Varíme s Miškom Kordošom z Foodman – revolučné menu v podaní mladého fešáka, ktorý varil aj v Nome, najlepšej reštaurácií na celej-šírej planéte.

11:30 – 12:30
Varíme s Barborou Drahovskou z Bite Me – dokonalé vegetariánske menu inšpirované revolučným receptárom Jamieho Olivera.

13:00 – 14:00
Varíme s Monikou Kóňovou z Lapetit – príprava jarnej raw torty od ženy, ktorá je bohyňou každej kuchyne. Esteticky aj chuťovo.

Food Revolution Stage

Diskusie na témy, ktoré by mali zaujímať každého z nás. Plné zaujímavých osobností, ktorých hlasy treba počuť. Stage nájdete v pravom krídle tržnice.

11:00 – 11:45 Strašiak menom školské stravovanie
Zaujímavá diskusia o šéfkuchárom ZŠ Tilgnerova – Mariánom Maszayom, MUDr. Ivetou Plšekovou – praktickou lekárkou a námestníčkou primátora hlavného mesta Bratislava a našou co-ambasádorkou Jamieho Olivera Jarkou Kreškóciovou z o.z. Malý kuchár bez čapice, Nové Zámky.

12:00 – 12:45 Šetrenie jedlom a recyklácia
S odborníčkou na výživu a autorkou populárneho blogu Terapia jedlom Silviou Horeckou, prezidentkou Vidieckej platformy Luciou Gallovou a Ivanou Maleš, konzultantkou z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky.

13:00 – 13:45 Biomatky, nebláznite!
S herečkou Kristínou Farkašovou, moderátorkou Miriam Kalisovou, raw kráľovnou Zuzanou Frešo a riaditeľkou arbitrážnej komisie Rady pre reklamu Máriou Tóthovou-Šimčákovou.

14:00 – 14:45 Detská obezita: dosť bolo reklamy!
S prezidentom klubu reklamných agentúr Slovenska (KRAS) Róbertom Slovákom, riaditeľkou arbitrážnej komisie Rady pre reklamu Máriou Tóthovou-Šimčákovou, diabetologičkou MUDr. Vierou Kissovou a Petrom Varmužom, majiteľom bratislavských potravín YEME.

17:00 – 18:00 Krst knihy Fíha Tralala

19:00 – 22:00 Food Revolution Grape 2017
Spoločná večera pri jednom stole, akustické koncertz Paper Moon Trio, Tolstoys, Old Shatterband a špeciálne pre tento večer aj Grape Friends Allstars Band. Na námestí pred Starou Tržnicou budete môcť ochutnať výber z gastra, ktoré tento rok nájdete na letisku v Piešťanoch a zážitkom bude určite tiež živé varenie španielskej Paelly s Jančim a Jurajom – organizátormi Grape Festivalu.

Zábavno-edukačné stanovištia

Súťažné a vysoko hravé aktivity pre deti. Stačí splniť zopár z nich a ako odmena bude deti čakať výber zo skvelých cien od Billa Slovensko. Edukačné stanovištia našich partnerov Lucka voda, Lunter, Jem iné, potraviny YEME, Sprout Me, JRK kompostéry, Eduma, Juraj Holman a jeho zeleninové tetovanie, čitáreň Martinus v spolupráci s IKEA, gastro zónu z Liptovský Dvor, ale aj merania a testovania v rámci Svetového dňa obezity. Toto všetko nájdete na vrchnom poschodí tržnice.

Športové aktivity pre malých aj veľkých

Námestie pred Starou tržnicou je rezervované pre Vás a pre šikovných športovcov z Octago, ktorí pre Vás pripravili kopec aktivít od exhibície kapuery až po množstvo športových súťaží a hier. Unavení môžete potom zrelaxovať pri kreslení kriedami na námestí. Odporúčame, samozrejme, najmä kresby zeleniniek a ovocia z ktorých sa budeme tešiť najviac najviac. Schladiť a osviežiť sa tiež môžete dobrou vodou od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti.

Vidíme sa v sobotu revolucionári!

Ostatné revolučné mestá

Nezabudnite ani na revolučný program v ďalších mestách Slovenska. Sledujte www.frdslovakia.sk a dozviete sa viac.

Food Revolution Day – Bratislava 

Food Revolution Day – Martin 

Food Revolution Day – Senica

Food Revolution Day – Dunajská Streda

Obezitologická sekcia Slovenskej diabetologickej spoločnosti, sa už po druhý rok rozhodla zorganizovať v rámci Európskeho dňa obezity Slovenský deň obezity. Prebiehať bude v piatich mestách – Bratislava (Stará Tržnica), Trnava (Trojičné námestie), Košice (Kultur Park), Banská Bystrica (Námestie SNP) a kúpeľné mesto Bardejov (Radničné námestie).

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.