Food Revolution Day v Starej tržnici sa blíži!

Food Revolution Day je výzva pre školy, škôlky, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen tento) venovali svoj čas a pozornosť tomu čo budú konzumovať, aby [...]

Food Revolution Day je výzva pre školy, škôlky, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen tento) venovali svoj čas a pozornosť tomu čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, recepty či posunuli ďalej svoje skúsenosti ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu. Na Slovensku organizuje občianske združenie Jem iné tento event už po štvrtýkrát.

Food Revolution Day celosvetovo organizuje Jamie Oliver Food Foundation prostredníctvom svojich ambasádorov. Chcete sa zapojiť? Všetky informácie postupne nájdete aj na oficiálnej stránke Food Revolution Day Slovakia. Registrujte sa tu.

Screen Shot 2016-04-01 at 11.08.13

AKO TO PREBIEHA v Bratislave?

20. mája 2016
KDE? doma, v práci, v škole, všade na celom Slovensku! 🙂

AKO NA TO? Ak ste žiak, prineste si do školy zdravšiu desiatu, alebo len suroviny a pripravte si ju spoločne so spolužiakmi. Ak ste učiteľ, pripravte pre deti prednášku o jedle či zaujímavú hru rozpoznávania ovocia či zeleniny. Ak ste zamestnanec, pripravte v tento deň obed svojim kolegom, alebo sa spoločne vyberte na piknik a zdieľajte potraviny či doma pripravené jedlo. A ak ste reštaurácia, zaraďte v tento deň do ponuky aj zdravšiu alternatívu jedál, využite lokálne zdroje potravín a zdieľajte recepty so svojimi zákazníkmi.

20. – 22. mája 2016
KDE: Stará tržnica, Námestie SNP 25, Bratislava

AKO NA TO?

PIATOK
Interaktívne edukačné stanovištia pre MŠ a ZŠ
Online škola varenia s Jamie Oliverom
Športové aktivity

SOBOTA
Potravinový trh spojený s rôznymi aktivitami pre deti aj dospelých, ktorý sa bude konať v sobotu v Starej Tržnici . Celodenný diskusný blok
Ochutnávky a otvorená škola varenia
Street Food Festival
Kulinárske show
Food Revolution Grape

NEDEĽA
Rodinný piknik
Interaktívne edukačné stanovištia pre deti a dospelých
Divadielko pre deti
Športové aktivity
Súťaže
Jedlý kvíz Ludwiga Bagina

Konkrétny program a témy vám predstavíme postupne.

Spoluorganizátorom projektu je Hlavné mesto Bratislava a nadácia Gastromnia.

Lajkujte nás aj na Facebooku a sledujte všetky naše aj vaše novinky tu.

frd_2016_event_cover

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.