Marhuľami za krajšie leto

Sezóna marhúľ je už dlhšie v plnom prúde a my sme sa rozhodli, priniesť vám zopár dôvodov, prečo by ste si ich mali tento rok dopriať viac ako obvykle. Jedzte ich kým sa len dá, lebo práve tie naše domáce, ktorých je teraz všade navôkol viac ako dosť, obsahujú najviac prospešných látok. Tie urobia vášmu telu dobre nie len zvnútra, ale aj zvonka.

Takto:

  • Opáľte sa zdravo

Rovnako ako mrkva, aj marhule obsahujú beta-karotén. Ten bojuje proti škodlivým voľným radikálom a pomáha pokožku chrániť pred slnkom. Zároveň tiež podporuje zdravé opálenie, ktoré dlhšie vydrží. Beta-karotén navyše posilňuje imunitný systém a omladzuje organizmus.

  • Vyzerajte lepšie

Okrem toho, že marhule bojujú proti starnutiu, posilňujú tiež vlasy, pokožku a nechty. Pomáhajú pri zápche a odbúravajú tuky. Na leto ideálne, nie?

  • Buďte plní energie

Kvôli vysokému obsahu minerálov pomáhajú aj proti únave a chudokrvnosti. Zdravé cukry a šťavnatá dužina navyše dodajú telu energiu do horúcich letných dní.

  • Cíťte sa sviežo

Skúste tento rok zabojovať proti astme a alergiám inak ako liekmi. Práve zvýšená konzumácia marhúľ vám môže pomôcť zatočiť s lesklými očami, plným nosom a ťažkým dýchaním. Marhule navyše pomáhajú zlepšovať spánok a redukovať stres.

Vraví sa, že marhule patria medzi naše najcennejšie kôstkové ovocie. Niet sa čomu čudovať. Veď s našim telom dokážu robiť naozaj divy. A rovnaké divy dokážete s marhuľami robiť aj vy. Pripravte si na raňajky zdravý marhuľový smoothie alebo si upečte kvalitný koláč bohato ozdobenými týmto letným super ovocím. Určite najlepšie však spravíte vtedy, ak si marhule vezmete len tak do vrecka. Do práce, k vode, na cestu, do parku. Kamkoľvek. Najedzte sa ich do sýtosti a dovoľte, aby urobili vaše leto krásnym 🙂

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.