Naši zeleninkoví kamaráti

Vraví sa, že keď sa chce, všetko sa dá. To si pravdepodobne povedala aj skupinka mamičiek na materskej dovolenke, ktorá sa rozhodla spojiť príjemné s užitočným a vytvoriť niečo, čím obohatia nielen svoje ratolesti, ale aj všetky ostatné malé deťúrence na Slovensku.

Vytvorili krásnu knižku s názvom Moji zeleninkoví kamaráti, ktorá má slúžiť pre najmenšie deti, nielen ako forma zábavy, ale tiež ako spôsob naučiť ich budovať si vzťah k večným zeleninovým strašiakom. Spolu s tanečnicou brokolicou, doktorom cesnakom, maliarkou cviklou či cvičiacou cuketou sa deti hravým spôsobom dozvedia, že zelenina je zábavná, farebná, hravá a tiež veľmi prospešná pre naše telo. Zeleninkové básničky navyše trénujú pamäť a predstavivosť, omaľovánka ktorá prichádza spolu s knižkou podporuje detskú kreativitu a fantáziu a bonus v podobe e-knihy zeleninkových receptov slúži ako inšpirácia pre mamičky, ktoré často nevedia, čo chutné svojim drobcom a rodinám pripraviť.

Úplne otvorene? My sme z tej knižky paf! Nič podobné na Slovensku zatiaľ neexistuje a práca týchto šikovných mám prináša svoje ovocie aj u najväčších z najmenších odporcov zeleniny. Aj preto sme sa rozhodli, že zeleninkoví kamaráti sa stanú aj našimi kamošmi a tak si knižku spolu s omaľovánkou môžete zakúpiť aj v našej škole varenia.

Máme aj dva veľké bonusy navyše. V máji opäť pripravujeme Food Revolution Day. Revolúcia v podobe osvety kvalitného stravovania a zdravého životného štýlu sa tento rok bude opäť konať v Starej tržnici 20. Mája 2017. Okrem iného, sme si pre Vás v spolupráci s MartinusMoji zeleninkoví kamaráti pripravili malú knižnicu s veľkými kobercami, tuli vakmi a krásnymi detskými knižkami z ktorých Vám budeme celý deň čítať. Zeleninkové básničky, samozrejme, nebudú chýbať.

A ten druhý bonus? Zeleninkové recepty sa nám zapáčili natoľko, že v júni im venujeme špeciálny detský kurz varenia. Budeme pripravovať chutné recepty z knižky, čítať si k nim básničky podľa použitých surovín a o omaľovánky tiež nebude núdza.

Jedna knižka a toľko rozruchu okolo nej! Ale viete čo? Zaslúži si to! Plným právom!

Zdroj foto: http://mojikamarati.sk/referencie/spokojnici/

2 Comments

  1. Knihu som kúpila pre moju vnučku, je úúúžasnáá. Veľká vďaka. Alena.

  2. Knihu som kúpila pre moju vnučku, je úúúžasnáá. Veľká vďaka. Alena.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.