Pestrá strava, zdravšia budúcnosť – Food Revolution Day 2016

Na Slovensko prichádza opäť celosvetová výzva zdravo sa stravovať a žiť kvalitnejší život – 5. ročník Food Revolution Day a v jej rámci 4. ročník série extra podujatí pre verejnosť.

Food Revolution Day je celosvetová kampaň, ktorú založil známy šéfkuchár Jamie Oliver z Veľkej Británie, jej zámerom je vrátiť vzdelávanie o stravovaní naspäť do školských osnov. Je to výzva pre školy, materské školy, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen počas neho) venovali svoj čas a pozornosť tomu, čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, originálne recepty, či posunuli ďalej svoje know-how ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu.

12075054_1079352202074804_8319918387361517488_n

Chcete sa zapojiť? Stačí sa jednoduchou formou zaregistrovať na stránke www.frdslovakia.sk, kde nájdete potrebné materiály, ktoré si môžete stiahnuť a vytlačiť – zdravé, pestré a vyvážené Food Revolution Day recepty, plagát, podrobné informácie k projektu, program a ďalšie tipy na zaujímavé aktivity.

Záštitu nad podujatím prevzala MUDr. Iveta Plšeková, námestníčka Hlavného mesta Bratislava a MUDr. Darina Sedláková, riaditeľka Kancelárie WHO na Slovensku.

Food Revolution Day sa uskutoční 20.5. 2016 na celom svete. Podujatie určené pre školy na Slovensku bude prebiehať 20.5. 2016 v priestoroch Starej tržnice na Námestí SNP v Bratislave. V prípade záujmu o účasť stačí informovať organizátorov na frd@foodkut.sk. Počas ďalších dvoch dní je naplánovaných veľa zaujímavých aktivít a podujatí, ku ktorým sa môže verejnosť pripojiť podľa vlastného uváženia a možností. Odmenou budú lepšie stravovacie návyky detí aj dospelých, pretože pestrá strava pomáha dosiahnuť zdravšiu budúcnosť.

ČO SA BUDE DIAŤ?
Celosvetovo: piatok 20. mája 2015
KDE : doma, v práci, v škole, v reštaurácii či kaviarni, všade!

AKO NA TO? Inšpirujte sa Food Revolution receptami a aktivitami, ktoré nájdete na stiahnutie na stránke www.frdslovakia.sk v sekcii „ako sa zapojiť“, „recepty na stiahnutie“ a „podklady pre školy“.

20. – 22. mája v Starej tržnici, Bratislava

Môžete sa tešiť už v piatok na sprievodný program v Starej tržnici, plný neformálnych vzdelávacích aktivít pre deti a školy. Čakajú na ne rôzne interaktívne stanovštia, vystúpenia, detské divadielko, ochutnávky, pitný režim, aj športové aktivity.

Sprievodným programom Food Revolution Day je pestrý, tak, aby si každý našiel svoju tému. Účastníci sa môžu tešiť už v sobotu aj na príhovor známeho šéfkuchára Jamie Olivera priamo z centrály Food Revolution Day v Londýne. U nás moderuje už po druhý krát herec, moderátor a milovník dobrého jedla, Ludwig Bagin.

Hlavným bodom sobotného programu bude spomínaný diskusný panel zameraný nielen na školské stravovanie, ale aj na stravovanie detí, súčasné trendy v gastronómii, či slovenské superpotraviny, cukor – zatracovaný a milovaný. Medzi pozvanými sú zástupcovia Hl. mesta SR Bratislavy, Potravinárskej komory Slovenska, Kancelárie WHO na Slovensku, odborníci na zdravú výživu, lekári, rodičia a najmä vedúci školských jedální, známi šéfkuchári, hudobníci a umelci, osobnosti verejného života, ktorí budú odpovedať na otázky návštevníkov o možnosti zlepšenia školského stravovania. Nebudú chýbať ani hudobné vystúpenie a zaujímavé kulinárske show.

Počas celých troch dní sa bude v Starej tržnici ako aj prostredníctvom bankového účtu realizovať aj verejná zbierka na podporu projektu ozdravujúceho kultúru školského stravovania – Skutočne zdravá škola.

Viac informácií o projekte Food Revolution aj konkrétny program nájdete na www.frdslovakia.sk

Tešíme sa na Vašu účasť!

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.