Podporte s nami stravovanie detí na Slovensku

Na Slovensko prichádza opäť raz a zas celosvetová výzva zdravo sa stravovať a žiť kvalitnejší život – 5. ročník Food Revolution Day a v jej rámci 4. ročník série extra podujatí pre slovenskú verejnosť. Tento ročník sa bude konať pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky pána Andreja Kisku.

Patríme medzi organizácie, ktoré nezarábajú, ale pomáhajú. Pomáhajú zlepšovať kultúru stravovania na Slovensku. U detí aj dospelých. Zdrojom našich financií sú percentá z dane fyzických osôb a firiem, sponzorské dary, granty a príspevky od individuálnych darcov. Tento rok sa nám podarilo zorganizovať verejnú zbierku na podporu ochrany zdravia verejnosti.

Aby sme dokázali presadiť lepšie stravovanie v školách a škôlkach, potrebujeme vašu podporu. Môžete nás podporiť niekoľkými rôznymi spôsobmi, alebo sa do iniciatívy rovno zapojiť.

Počas celých troch dní sa bude v Starej tržnici, ako aj prostredníctvom bankového účtu realizovať aj verejná zbierka na podporu projektu ozdravujúceho kultúru školského stravovania.

Podporte nás finančne počas týchto troch dní a prispejte tak na podporu projektu Skutočne zdravá škola.

Každý dar darovaný zo srdca deťom pomôže a nás podporí v úsilí pomôcť im čo najlepšie.

Aj malá, pravidelne darovaná čiastka, ktorá nezaťaží Váš rozpočet, nám pomôže významným spôsobom.

Od 20. do 22. mája 2016 organizujeme verejnú zbierku pod názvom Skutočne zdravá škola Verejná zbierka je zaregistrovaná do registra zbierok informačného systému verejnej správy pod registrovým číslom 101-2016-048731. Ako to vyžaduje zákon. Na účel zbierky máme otvorený osobitný účet, na ktorý budeme vkladať príspevky z pokladničiek: SK2009000000005112013327. Na tento účet je zároveň možné priamo prispieť ľubovoľnou sumou počas daných troch dní trvania verejnej zbierky.

  • Ako nás môžete podporiť?
    Podporte nás a prispejte do pokladničky umiestnenej v Starej tržnici na námestí SNP 25, alebo na uvedené číslo osobitného účtu SK2009000000005112013327 od 20. do 22. mája 2016.
  • Staňte sa signatárom iniciatívy – pridajte s k tým, ktorí našu iniciatívu podporujú. Pošlite nám email na szs@foodkut.sk, kde napíšete vaše meno, priezvisko, profesiu a prípadne krátky text, prečo ste sa rozhodli podporiť našu iniciatívu.

Kontaktná osoba: Aneta Orosiová, predseda občianskeho združenia Jem iné, aneta@foodkut.sk

Ďakujeme.

Tím Jem iné

Food Revolution Day je celosvetová kampaň, ktorú založil známy šéfkuchár Jamie Oliver z Veľkej Británie a jej zámerom je vrátiť vzdelávanie o stravovaní naspäť do školských osnov. Je to výzva pre školy, materské školy, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen počas neho) venovali svoj čas a pozornosť tomu, čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, originálne recepty, či posunuli ďalej svoje know-how ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu. Nie je to až taká veda, všakže?
13244763_1208550025821687_5390278378792369046_n

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.