Prečo spolupracujeme s Luckou?

Zdravie našich detí je to najcennejšie, čo máme. Ich telíčka obsahujú takmer o tretinu viac vody než dospelý organizmus, dostatočný a správny prísun tekutín je teda pre správny vývin a šťastný úsmev vášho dieťatka nesmierne dôležitý. Aj preto sme sa rozhodli práve s Luckou spolupracovať na edukácii rodičov v oblasti zavádzania prvých príkrmov. Pretože začať s príkrmami sa vám zdá často krát príliš zložité alebo zmätočné. A deti nepochybne patria medzi najnáročnejších stravníkov. 

Nebojte sa zdravých jedál, nových chutí, netradičných prísad a nevyskúšaných receptov. Každé dieťa je iné, ukáže vám, čo je preň vhodné, zároveň výživné a chutné. Snažíme sa teda spoločne poukázať na to, na čo by sme pri postupnom zavádzaní surovín a alergénov do stravy detí nemali zabúdať a čo s čím kombinovať. Tipy a triky ako na to nájdete vo výživovej poradni, v našom receptári a samozrejme aj na našich kurzoch.

A prečo voda podľa nás zohráva dôležitú úlohu ?

Pre malé detičky v dnešnej dobe nie je vždy kvalita vody z verejných zdrojov 100% bezpečná. Vzhľadom aj na mnohé negatívne faktory, ktore rieši environmentalistika, akými sú napríklad zvýšené hladiny neodfiltrovaných farmaceutických produktov a pesticídov vo vodných zdrojoch, je pre najmenšie deti vhodné používať balené vody z kontrolovaného zdroja. Čistota takejto vody je laboratórne kontrolovaná a rodičia tak majú istotu, že ich dieťa neprijíma vo vode žiadne nežiaduce aditíva. Vzhľadom na to, že značka Lucka je lokálnym výrobcom s 25 ročnou tradíciou, ktorý sa navyše v rámci svojej CSR stratégie snaží hľadať využitie pre plastové fľaše a vedie k tomu svojich konzumentov už od útleho veku, rozhodli sme sa, že táto spolupráca má zmysel. Pre väčšie deti a dospelých sú samozrejme k dispozícii aj barely, objemnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu.

Ekológia je pre nás dôležitá a aj preto sa snažíme minimalizovať riziká. Našou úlohou je učiť deti piť čistú vodu. To býva pre mnohých rodičov oriešok, nakoľko sa už aj v školách často stretávajú so sladenými nápojmi, ktoré pred čistou vodou uprednostňujú. Samozrejme, česť výnimkám – všetko je o východe. Tento problém riešime aj so samotným Minsterstvom školstva, ktoré si aktuálnu situáciu uvedomuje. Detské verzie Lucky vznikli v spolupráci s odborníkmi na zdravú výživu a detskými psychológmi, ktorí rodičom pomáhajú s poruchami stravovania ich detí a z nich vyplývajúcimi zdravotnými alebo psychickými problémami. Ekológia je samozrejme aj pre nás aj pre Lucku dôležitá, ale vnímame aj problémy našej modernej doby a snažíme sa pomôcť rodičom – atraktívny obal je pre deti hravým spôsobom ako prijať neochutený nápoj – hravé zvieratká sú hrdinovia z filmu a navyše etikety na malých fľašiach v tme svetielkujú, čo pozornosť malých detí priláka. Takou hravou formou je jednoduchšie viesť deti k zdravému životnému štýlu. Najmä v čase, kedy sa pre deti na trhu ponúkajú „veľmi lákavé farebné produkty“ s populárnymi postavičkami, ktoré sú však často plné konzervantov a sladidiel. Treba si jednoducho vedieť vybrať. V súčasnej dobe žiaľ celosvetovo nemáme k dispozícii iný typ balenia vhodného pre deti, v ktorom im opäť ponúkame krištáľovo čistú vodu v dojčenskej kvalite, prameniacu z kontrolovaného zdroja v chránenom území. Sklo je síce ekologické, no v danom prípade žiaľ skôr nemožné riešenie. Ale pomôcť sa dá vždy. Hoci aj malými krôčikmi – skúste recyklovať a využiť odpad na niečo, čo vám a deťom prinesie ďalší úžitok. Napríklad takto.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.