Tento týždeň sme mali v našej škole varenia neuveriteľne milú návštevu. Prišli k nám deti zo Súkromnej materskej školy Slniečko v Skalici. Po divadelnom predstavení, ktoré v Bratislave navštívili, si u nás navarili obed.

Spolu sme teda pripravili krémovú polievku z mrkvy, maslovej tekvice a domáceho kokosového mliečka. Pani učiteľky pomáhali deťom krájať a čistiť zeleninu, drobci si sami vyberali bylinky a koreniny, nakúkali do hrnca, ovoniavali a zvedavo skúmali všetko, čo sa v kuchyni dialo. Mali desiatky otázok a milých pripomienok a navyše boli neskutočne pozorní, priateľskí a učenliví.

Processed with VSCO with a6 preset

Odhádzali s plnými ústami čokoládovo-ovsených guľôčok a my veríme, že okrem peknej spomienky sme im pomohli aj v budovaní vzťahu k ovociu, zelenine, kvalitným potravinám a tiež láske k vareniu. Takéto stretnutia máme radi. Aj nám totiž do plachiet často prifúknu čerstvý vietor a radosť z toho, že robíme dobré veci.

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a6 preset

Processed with VSCO with a6 preset

Za krásne fotografie ďakujeme materskej škôlke Slniečko 🙂

4 Comments

  1. detičky sú asi najzlatšie stvorenia na tejto zemi. veľmi milý príspevok a hlavne posledná fotografia ma donútila sa usmiať a taktiež aj zasmiať. skvelé!

    1. Ďakujeme 🙂 áno tá posledná fotografia je naozaj svetová 🙂

  2. detičky sú asi najzlatšie stvorenia na tejto zemi. veľmi milý príspevok a hlavne posledná fotografia ma donútila sa usmiať a taktiež aj zasmiať. skvelé!

    1. Ďakujeme 🙂 áno tá posledná fotografia je naozaj svetová 🙂

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.