U nás taká obyčaj, lokálny pijem aj čaj.

Všetky tie domáce, poctivé, úprimné a lokálne produkty nájdete v každej poriadnej hipsterskej kaviarni. Ak zháňate samotné suroviny a nie je práve sobota, je to už ťažšie. A nech to [...]

Všetky tie domáce, poctivé, úprimné a lokálne produkty nájdete v každej poriadnej hipsterskej kaviarni. Ak zháňate samotné suroviny a nie je práve sobota, je to už ťažšie. A nech to stále nie je len o Bratislave, tentokrát sme urobili malý prieskum na strednom Slovensku.

GAZDOVSKÝ DVOR
okres Martin
Gazdovský dvor v Turčianskych Kľačanoch vytvára hodnoty a tradície vidieckeho života už od roku 2004. Svojou činnosťou prezentujú poľnohospodárstvo a život na vidieku. Na ich salaši si pochutnáte na bio výrobkoch z ovčieho a kozieho mlieka, ale máte tiež možnosť vyrobiť si vlastný syr. „Napásť“ sa vo voľnej prírode môžete počas celého roka – areál krásne dotvárajú ovocné sady.

kontakt: 0918 388 801
e-mail: penzionsvmitro@penzionsvmitro.sk
www.penzionsvmitro.sk

VČELÁRSKA FARMA
okres Martin
Rodinná včelárska farma v Trebostove pri Martine vznikla v roku 1938, kde s touto tradíciou začal Michal Hašto, narodený v roku 1908. Ich včelnice vyprodukujú 4 až 6 druhov medu. Okrem toho sa zaoberajú predajom peľu, propolisu a predajom sviečok z včelieho vosku.

kontakt: 0905 474 111
e-mail: ihasto@gaya.sk
www.vcelnica.eu

Domáce GHEE maslo a vlastná celozrnná múka
Kláštor pod Znievom, okres Martin
Kravičky sú chované voľne, kŕmené výhradne čerstvou trávou, senom a v zime aj šrotom. Ghee má vysoko ozdravujúci účinok na organizmus človeka, dodáva jedlu vynikajúcu chuť. Ghee je vo východných krajinách veľmi uznávané pre svoje čistiace účinky. V ponuke je aj celozrnná múka z vlastného obilia bez striekania, zo pšenice a raže.

tel. 0949 116 085

BIOFARM MAŽGÚT
okres Žilina
Bio hydinárske produkty nájdete aj v ŽIlinskom okrese v obci Belá.

kontakt: 0915 671 965
e-mail: marekkza@gmail.com

AGROFIN PD – Dolný Hričov
okres Žilina
Bryndzu, kravské mlieko a ďalšie výrobky z neho, ale aj hovädzie mäso kúpite v poľnospodárskom družstve v Dolnom Hričove.

kontakt: 0902 918 401
e-mail: agrofinpddh@zoznam.sk

PD Važec
okres Žilina
Certifikovaná EKO farma ponúka mliečne výrobky z kravičiek, ale aj hovädzí dobytok a ovečky.

kontakt: 044/5294141
e-mail: druzstvovazec@stonline.sk

Oľga Apoleníková, SHR
okres Žilina
Farma Pružina sa nachádza pod upätím Strážovských vrchov. V jej okolí sa nachádza množstvo bystrín, vodných prameňov a tichých zákutí s úžasnou faunou a flórou. Od roku 2005 má ekologické poľnohospodárstvo. Špecializuje sa na chov oviec, výrobu a predaj bio ovčích syrov a bio výrobkov z ovčieho mlieka.

kontakt: 042/4358728
e-mail: farmapruzina@farmapruzina.sk
www.farmapruzina.sk

BIO zelenina, Gbeľany
okres Žilina
Čerstvá bio zelenina, zemiaky a cesnak na zimné uskladnenie.

tel. číslo: 0918 816 334

MORKY PETRÁNEK, Čremošné
okres Turčianske Teplice
Ak nemáte čas na farmy, očistené morky vám táto farma privezie až domov. A nielen morky, ale aj domáce sliepky. Ich hydina má v priebehu výkrmu zachovaný väčší životný priestor, čo spolu so šetrným zaobchádzaním zaručuje minimalizovanie stresu a pohodu vykrmovaných zvierat. Používajú krmivá pochádzajúce od certifikovaných dodávateľov s tým, že posledná fáza je realizovaná len čistou pšenicou, kukuricou a prípadne slnečnicou. Nepoužívajú žiadne antibiotiká ani rastové hormóny.

kontakt: 0904 489 628
e-mail: moriak@moriak.sk
www.moriak.sk

BORIS BALÁŽ SHR, Sklené
okres Turčianske Teplice
Certifikovaná eko farma ponúka hovädzí dobytok, kone, ošípané, teľacie, bravčové mäso a výrobky z neho. A keby ste sa tam náhodou prejedli, poskytujú aj ubytovanie.

kontakt: 0904 179 942
e-mail: bbalaz@gaya.sk

MALÁ RODINNÁ FARMA
okres Ružomberok
Predaj domácich vajíčok najvyššej kvality, sliepočky sú chované vo veľkom zelenom výbehu, kŕmené obilninami, varenými zemiakmi a trávou. V Komjatnej.

kontakt: 0905 723 937
e-mail: kas89@post.sk

MOJA KRAJINA
okres Zvolen
V roku 2013 otvorila rodina Filantovcov vo Zvolene obchod s regionálnymi produktami  „Moja krajina“. Okrem prevádzkovania predajne poskytujú legislatívne poradenstvo budúcim farmárom, malým pestovateľom a snažia sa dosiahnuť lokálnu potravinovú sebestačnosť.

Kamenný obchod vo Zvolene – Námestie SNP 9/5
e-mail: predajnaZV@mojakrajina.sk
www.mojakrajina.sk

Viac info: farmička.sk, predajzdvora.sk

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.