Aby DIA nebola tragéDIA

Tento rok sme sa rozhodli, venovať sa nielen detským a rodinným témam, ale aj tým vážnejším. Napríklad diabetu, ktorý dnes postihuje stále viac a viac ľudí. To, že cukrovka je často otázkou nesprávnej životosprávy už vieme tiež. Práve preto sme v spolupráci so zdravotnou poisťovňou Dôvera, jej programom Dôvera pomáha diabetikom a Nadáciou pre deti Slovenska pripravili sériu kurzov venovaných tejto tématike.

Dva z nich na témy Rýchle rodinné večere a Nedeľný obed už máme za sebou. Ďalšie dva workshopy nás ešte len čakajú. Už tento mesiac poradíme diabetikom, im rodiným príslušníkom ale aj ostatným, ktorý sa zaujímajú o zdravie a otázku civilizačných chorôb, ako pripraviť Menu na oslavu s rešpektom pre DIA. V máji si zase ukážeme prípravu kvalitných raňajok a rýchlych zdravých snackov.

Ono to je totiž tak, že kedysi mali diabetici svoju vlastnú diétu, teraz sa od tohto výrazu začína čoraz viac upúšťať a viac sa presadzuje názor, že diabetik sa má stravovať racionálne, alebo bežne ako človek, ktorý sa snaží žiť čo najzdravšie. Presne tak, ako sa už niekoľko rokov snažíme fungovať v našej škole varenia. Tento krát síce na inú, vážnejšiu tému ale stále rovnako lokálne, sezónne, zdravo, racionálne a so štipkou zábavy.

Cena vstupného na DIA workshopy je symbolických 5 Eur a zopár miest na obe témy je ešte voľných. Ak chcete zarezervovať miesto pre seba alebo svojich blízkych, neváhajte nás kontaktovať na skolavarenia@foodkut.sk.

Budeme sa na vás tešiť v boji za lepšiu a zdravšiu budúcnosť.

P.S.: Na worksopoch varíme z kvalitných farmárskych surovín od Sveta bedničiek. Máte sa teda na čo tešiť lebo menu bude viac než fantastické 🙂

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.