Detský tábor s Jem iné stravou – nedôvera vs. nadšenie

Začali sa prázdniny a školské jedálne ostali opustené. Napadlo nám, že môžeme spojiť príjemné s užitočným a tak sme oslovili bratislavskú školskú jedáleň a vysnívané sa stalo skutočným – so spoluprácou súhlasili. Celé [...]

Začali sa prázdniny a školské jedálne ostali opustené. Napadlo nám, že môžeme spojiť príjemné s užitočným a tak sme oslovili bratislavskú školskú jedáleň a vysnívané sa stalo skutočným – so spoluprácou súhlasili. Celé prázdniny tak spoločne varíme a pečieme pre detský, letný tábor.

Milé a skúsené kuchárky nás učia pracovať s veľkými hrncami a varechami a my ich za to učíme čo sú „exotické“ potraviny ako quinoa, pšeno, bulgur, prírodné sladidlá či celozrnné obilniny.

A výsledok? Rôznorodý. Deti na nás pri odchode kričia „ďakujeme za ozajstné jedlo“ a rodičia nechávajú odkazy „…prečo deti nedostávajú pribináčik a rožky, tak ako je zvykom!?“ Vyberte si správnu odpoveď sami.

Je to experiment pre všetkých. Pre školskú jedáleň, nás, rodičov aj pre deti. Ak však pozitívne ovplyvníme len malé percento rodičov a detí, tešíme sa, lebo pre nás je to veľký krok vpred už teraz.

Krásne, veselé a zdravé prázdniny všetkým! 🙂

Jem iné Team

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.