Food Revolution Day 2015 na Slovensku

Tak a máme to pre tento rok za sebou. Food Revolution Day 2015 bol zároveň aj prvým narodeninovým dňom prevádzky Jem iné v Starej tržnici. Vzdelávanie je to, na čo [...]

Tak a máme to pre tento rok za sebou. Food Revolution Day 2015 bol zároveň aj prvým narodeninovým dňom prevádzky Jem iné v Starej tržnici.

Vzdelávanie je to, na čo v Jem iné kladieme dôraz a čo nám robí radosť. Chceme robiť dlhodobú osvetu, interaktívne pracovať s deťmi, pretože považujeme za dôležité vedieť, odkiaľ jedlo pochádza, ako sa pestuje, či vyrába. Tak, aby si od útleho veku budovali uvedomelý prístup k potravinám, zdravé stravovacie návyky a v budúcnosti dokázali vybrať a uprednostniť lokálne, sezónne a kvalitné potraviny.

A ako to na tohtoročnom Food Revolution Day na Slovensku vyzeralo?

Do FRD 2015 sa na celom Slovensku zaregistrovalo spolu 13.670 ľudí, vrátane detí, dospelých, rodičov, firiem, reštaurácií a iných komunít. Predpokladáme, že počet zúčastnených môže byť aj niekoľko násobne vyšší, keďže toto je len počet ľudí zaregistrovaných online do našej štatistiky cez www.frdslovakia.sk.

V Bratislave sa do projektu zaregistrovalo 11 ZŠ s počtom takmer 4000 ľudí, 9 MŠ s počtom takmer 500 ľudí, rôzne komunity v počte 2947 ľudí.

Na potravinový trh v Starej tržnici nás prišlo dňa 16.5. podporiť vyše 2200 ľudí, na otvorenom celodennom workshope v škole varenia Jem iné sa zúčastnilo aktívne 200 detí, rodičov a dospelých.

Pracujeme aj na obrázkovej prezentácii ako aj video prezentácii k podujatiu by FlickFarm, takže čoskoro sa môžete tešiť aj na ďalšie výstupy 🙂

Ste skvelí!

Ďakujeme

Foto by: Lucia Jesenská

Screen Shot 2015-05-15 at 14.09.39

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.