Raňajky v Bratislave? Mission Possible.

Veríme, že ráno je múdrejšie večera a nejeden dobrý nápad vznikol pri poriadnych raňajkách. Nie vždy je čas pri všetkých tých pracovných povinnostiach začať deň raňajkami doma. Preto prinášame výber [...]

Veríme, že ráno je múdrejšie večera a nejeden dobrý nápad vznikol pri poriadnych raňajkách. Nie vždy je čas pri všetkých tých pracovných povinnostiach začať deň raňajkami doma. Preto prinášame výber sympatických kaviarničiek, kde sa stihnete naraňajkovať aj pred prácou alebo sa uchýliť na pracovné stretnutie v meste. Okrem spoľahlivých hotelových raňajok už máme v Bratislave na výber naozaj kadečo.

Kým sa dočkáte Jem iné raňajok v kaviarni Dobre Dobré, v multifunkčnom centre TUTO v Starej Tržnici, aj v kontíku na Šafku, predstavíme vám miesta, ktoré sme testovali.

KAVA.BAR, Skalná 1, otvorené od 7:30

Kava.Bar ma vynikajúcu polohu pri električkovej a autobusovej trase, takže hneď po raňajkách sa môžete ďalej ponáhľať do práce. Milá útulná kaviarnička už zrána ponúka čerstvé croissanty či müssli s lahodným smotanovým jogurtom a s poriadnou dávkou kvalitného medu. K raňajkám automaticky dostanete aj čerstvo odšťavený pomarančový džús. Čašníci sú už v  skorú rannú hodinu veľmi ústretoví, čo na nich úprimne obdivujeme.

GOIO FRESHGALLERY CAFÉ, Lužná 1, otvorené od 7:30

Goio dokonale spája koncept kaviarne a  galérie. Napriek tomu, že je trochu ďalej od centra ho bez mihnutia oka zaraďujeme do top zoznamu bratislavskej kaviarenskej scény. Žiadny stres, Petržalka je len na opačnej strane Dunaja a parkovisko rovno pred kaviarňou zaručuje bezproblémový prístup.

Čerstvé smoothies (ovocné a zeleninové koktejly nabité vitamínmi, ktoré vás naozaj zasýtia), každý deň iná nátierka na čerstvom celozrnnom chlebíku či ovocné šaláty. A  kde inde si môžete pri káve pozrieť zblízka obrazy mladej umelkyne Katky Janečkovej, ktorá okrem maliarskeho talentu dobýva svet ako majsterka vo wakeboardingu?

MOJE, Dunajská 1, otvorené od 8:00

Moje sa pýši nielen neskutočne príjemným interiérom a majiteľom, ale ako jediní ponúkajú šikovne namiešané Mixit cereálie, ktoré si môžete kúpiť aj domov. V kombinácii s jogurtom a ovocím sa lepšie deň začať snáď nedá. Upozorňujeme, že návšteva Moje je prudko návyková. Stačí zísť dolu schodmi a ocitnete sa v raji kvalitných, netradičných i tradičných, ale hlavne chutných potravín, ktoré musíte mať doma poruke.

UMAMI, Grosslingova 5, otvorené od 8:00

Aj my sme už objavili okrem štyroch základných chutí aj piatu chuť, tzv. Umami. Špecifickú delikátnu chuť, ktorá nám zamotáva naše chuťové poháriky. Glutamány nehľadajte, Umami sľubuje poctivú domácu kuchyňu, ako u mamy! Keďže kuchár „zarezáva“ už od 6:30, dá sa prísť aj skôr. V rámci raňajok si môžete dať müsli, ham&eggs, omeletu s rukolou alebo syrom, praženicu alebo, ak ste spáči ako my, pri neskorších raňajkách aj polievky.

MOODS BAKERY & COFFEE, Michalská 11 + Košická 49 + Bývalé Korzo na Rybnom námestí, otvorené už od 7:00

Hneď tri bratislavské prevádzky tohto zaujímavého konceptu – veľmi príjemnej kaviarne s vlastnou poctivou pekárňou. Návštevu môžeme len odporúčať. Ak máte radi čerstvé quiche a pečivo, bagetky, jogurtové poháre alebo iné chuťovky, ste na správnom mieste. Nájdete tu aj originálne domáce koláče, čerstvé ovocie a limonády. Naozaj pestrá ponuka, z ktorej je až problém si vybrať. Lebo chcete vyskúšať všetko.

U  KUBISTU, Roh Klemensovej a Grösslingovej, otvorené od 8:00

U Kubistu je podnik, ktorý si buď zamilujete, alebo… Nuž, zaručene ich treba navštíviť. Okrem čerstvých ovocných a zeleninových štiav (tip pre tých, ktorí sa naozaj ponáhľajú a potrebujú sa nabiť energiou) si v minimalistickom interiéri vychutnáte aj kubistické raňajky – hutná porridge, čiže ovsená kaša s muscovado cukrom, poliata smotanou. Sledujte na FB špeciály pána šéfkuchára, ktorý raňajkové menu obmieňa a vyskúšajte napríklad zdravú pšenovú kašu s figami, kokosovým mliekom, škoricou a jahodovou mätou.

STORY BAKERY, Kresánkova 7/A, otvorené od 7:00

Story Bakery alebo príbeh jedného kvásku. Naozaj poctivý chlieb a pečivo, vyrobené len z tých najkvalitnejších surovín. Myslia aj na celiatikov a preto sa dá bezlepkový chlebík, pečivo či zákusky aj objednať dopredu a vyzdvihnúť. Tí, ktorí nemajú čas alebo cestu, si môžu výrobky Story Bakery objednať prostredníctvom Slovenskej debničky.

Tu sme neboli, ale počuli sme, že aj tu sa naraňajkujete. Otestujte:
BACKPACKERSWINE BAR & TAPAS, SOUPA, CORNY CAFEGREEN TREE CAFEŠTÚR CAFÉ, GORILLA URBAN SPACEZLATÝ BOCHNÍKNAGLREITER, MINUTE FRESHFOODBAR, CAFFEINE CAFFE, GAUDI CAFÉ BAR, CAFÉ MEDICKÁ, FOXFORD

Menované raňajkárne testovali: Anetka & Zita

4 Comments

 1. Jediná raňajkáreň, ktorú som navštevoval, bola na prelome milénia v Spaghetti&Co na Gorkého. Potom som skúšal MezzoMezzo (skončili) a keď tak pozerám, je si z čoho vybrať.
  Začnem tuším ranajkovat (opäť).

 2. NAGLREITER môžem odporučiť. Mávame tam skvelé porady pri káve a lososovej bagete.

 3. Bylo by fajn umístit na mapu, takhle musím proklikávat, kde co je 😉

  1. Dobrý deň,

   článok je starý, má už viac ako 2 roky, niektoré prevádzky už ani neexistujú. Skúsime aktualizovať a tiež pridať mapu. Vďaka za poznámku.

   S pozdravom, Janica

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.