Riad, ktorý je takmer jedlý

Kvalitné potraviny a zdravé životné prostredie idú ruka v ruke. Všetci vieme, že prírodu musíme chrániť. Nie len kvôli vzduchu, ktorý dýchame, ale aj preto, aby naše jedlo rástlo v úrodnej pôde, bolo zavlažované kvalitnou vodou a aby sa dobytok pásol na čistých zelených pastvinách.

Ekológia nám nie je cudzia. Veď šetreniu jedla a recyklácii sme sa venovali aj na tohtoročnom Food Revolution Day. Spôsobov ako sa zapojiť a vniesť aj do svojho života ekologické prvky je neúrekom. V priebehu leta Vám prinesieme zopár nápadov, ako urobiť Vašu domácnosť, konkrétnejšie kuchyňu o niečo zelenšou.

Začíname od toho najmenšieho a od najmenších. Veď práve tí najmenší si zaslúžia to najlepšie, nie? Práve preto sme sa skamarátili s Chooze a od tejto jari servirujeme detské jedlá v škoke varenia na riad, ktorý je takmer jedlý. Detské dizajnové tanieriky, poháre, mištičky, lyžičky aj príbory sú totiž vyrobené z bambusového vlákna a kukurice. Sú pevné, odolné a vhodné aj do umývačky riadu. Pestovanie bambusu je rýchle a nezaťažuje životné prostredie, preto je lepšou voľbou ako drevo a určite zdravšou verziou ako bežný detský plastový riad. Navyše, ak Vám riad po mnohých rokoch doslúži, materiál z ktorého je vyrobený, je kompostovateľný a rozloží sa približne za 12-24 mesiacov. U nás navyše deťom z krásneho farebného riadu veľmi chutí. Jediný problém vzniká vtedy, keď si nevedia vybrať farbu tanierika z ktorého si chcú vychutnať nimi pripravené dobroty. Ani sa im nečudujeme! Všetky sú také krásne! 🙂

Processed with VSCO with hb2 preset

Processed with VSCO with hb2 preset

Processed with VSCO with hb2 preset

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.