Škola varenia

Vitajte v našej škole varenia,

ktorú sme založili v roku 2014. Odvtedy sa do tohoto projektu zapojilo veľa nadšencov varenia a pečenia a stali sa tak súčasťou vzdelávacieho projektu Food Revolution Jamieho Olivera.

 

Vášňou nás všetkých v škole varenia je ozajstné, chutné jedlo, pripravené výlučne z čerstvých, miestnych a sezónnych surovín. Na našich kurzoch si osvojíte rôzne kuchárske techniky, dozviete sa nové recepty a naučíte sa, ako pozmeniť alebo zlepšiť svoj súčasný spôsob stravovania.

Čo ponúkame

Kurzy varenia a workshopy určené pre verejnosť

Kurzy varenia podľa vašich predstáv, pre uzavreté skupiny ľudí / strava pre batoľatá, deti v predškolskom veku, či alergikov
Detské a narodeninové oslavy
Organizácia teambuildingov a firemných akcií
Firemné raňajky
Showroom produktov
Prenájom priestorov na vlastné akcie
Foodstyling a fotenia
Darčekové poukazy

Ponúkame širokú škálu kurzov pre každého – od začiatočníkov po pokročilých.
Ak si neviete dať rady s výberom kurzu, darujte svojim blízkym darčekové poukazy, ktoré sa dajú použiť na kurz podľa vlastného výberu. Radi Vám poradíme na skolavarenia@foodkut.sk.

Kurzy poskytujú praktické ukážky varenia a všetky učebné materiály. Ich súčasťou je úvodné občerstvenie a samozrejme jedlo, ktoré účastníci kurzu vlastnoručne navaria. Zástery a všetky pracovné pomôcky vám poskytneme v škole varenia, samozrejme v cene kurzu.

 

Večerné kurzy: 18:00 – 21:00
Víkendové kurzy: 10:00 – 13:00
Workshopy, teambuildingy: podľa záujmu, informujte sa na skolavarenia@foodkut.sk.

 

Cena kurzov: 25 Eur, 35 Eur, 45 Eur, 49 Eur podľa typu kurzu

Želáme si, aby ste čas, strávený v našej škole varenia považovali za príjemný a užitočný aj vďaka neopakovateľnému prostrediu Starej tržnice v centre mesta, nákazlivému nadšeniu nášho tímu a praktickému vybaveniu kuchyne tak, aby ste sa cítili ako doma.

 

Kurzy varenia:

Naše kurzy sú rozšírené o teoretickú časť, aby ponúkali komplexný pohľad na poctivú a kvalitnú stravu. Budete mať možnosť zoznámiť sa s potravinami, ktoré boli kedysi bežne využívané a tiež sa dozviete, akú pridanú hodnotu môže mať stravovanie na stav ľudského organizmu. U nás však myslíme na všetkých, a to nielen na ženy, ktoré sa takýchto aktivít zúčastňujú častejšie než muži. Pripravené sú aj čisto kurzy, kde sa učíme variť od základov. Tu vám predstavíme rozličné pohľady odborníkov, ale aj vášnivých kuchárov amatérov na problematiku stravovania a varenia. A popritom všetkom sa aj dobre zabavíte. Nechýbajú ani hravé a kreatívne kurzy venované deťom. Ponuku priebežne rozširujeme a dopĺňame o nové koncepty. Stačí nás pravidelne sledovať. Viac informácií o pripravovaných kurzoch nájdete v našom ROZVRHu.

 

P.S. varíme so značkou kuchynských spotrebičov Klarstein a surovinami od Sveta bedničiek.

Typy kurzov

Naučte sa chutné recepty, ktoré očaria vašich blízkych

Sezónny večierok
Predstavte si večeru, vykúzlenú z najlepších sezónnych surovín. Hostia si pochutnajú na vopred naplánovanom menu od kanapiek po dezert, pripravené so šarmom a ľahkosťou.
Perfektný kurz pre tých, ktorí hľadajú inšpiráciu na prípravu večierkov s priateľmi, alebo chcú zlepšiť svoje prezentačné a plánovacie zručnosti. Ak chcete dať oslave nový šmrnc, píšte nám!

 

Delikátne kanapky
Jeden z našich najobľúbenejších kurzov! Vyzbrojíme Vás technikami a zručnosťami na prípravu oku lahodiacich kanapiek, ktoré naštartujú každú párty. Pripravíme ich s miestnou zeleninou, jednoducho dokonalé pre akúkoľvek príležitosť alebo prieberčivého hosťa. Párty time volá.

Jedinečný zážitok v škole varenia jemine

Jem inde: pri šefkuchárovom stole
Jem inde je veľmi populárna udalosť medzi našimi hosťami. Bez toho, aby ste čo i len pohli prstom, môžete si poriadne užiť tento kulinársky zážitok. Po uvítacom drinku na tajnom mieste, odhalenom tesne pred začiatkom eventu sa zoznámite s našim hlavným šéfkuchárom so svojim tímom. Usadíme Vás na najlepšie miesto pri stole, aby ste mohli “zblízka” sledovať prácu šéfkuchára a naučili sa techniky, ktoré použil pri príprave večere.
K jedlu ochutnajte víno od našich miestnych dodávateľov, určené špeciálne pre túto príležitosť.
“Stôl šéfkuchára” môžete rezervovať pre skupinu priateľov, ktorí by radi strávili spolu čas a zažili čosi nevšedné v termíne podľa vášho záujmu.

Tradičná slovenská kuchyňa inak

Na Slovensku je viacero zabudnutých tradičných pokrmov, kedysi typických pre národnú kuchyňu, ktoré nájdeme už len v receptároch našich starých mám a v knihe Rok v slovenskej ľudovej kuchyni, na ktorej sme sa autorsky podieľali so známou etnologičkou, pani Nádaskou.
V tomto kurze sa zameriame na ich nadčasovosť a možnosť netradičnejšej prípravy z alternatívnych surovín. V prípade záujmu nás kontaktujte.

Objavte výživné jedlá, ktoré nasýtia telo aj dušu

Zdravé sezónne varenie
Myšlienka zdravého a vyváženého stravovania nám je od začiatku jestvovania nšej školy varenia veľmi blízka. Možno trpíte potravinovou intoleranciou, možno máte špeciálnu diétu alebo sa jednoducho chcete zdravšie stravovať – tieto kurzy vás inšpirujú k príprave a konzumácii zdravých jedál, za čo sa váš organizmus určite odvďačí.
Tento kurz vám ukáže, aké chutné, sezónne a najmä zdravé jedlá sa dajú pripraviť bez použitia cukru, lepku a mliečnych výrobkov. Počas roka na vás čakú rôzne zaujímavé sezónne témy.

 

Jedz, jóguj a teš sa
Nechajte sa milo prekvapiť a poďte s nami na strechu Starej tržnice. Načerpáte pozitívnu energiu pri cvičení jógy, po ktorej zídete dole a v priestoroch Školy varenia si dožičíte zelený energizujúci smoothie. Spoločne uvaríme obed zo surovín v biokvalite, ktorý potom zjeme.
Verte, že budete od nás odchádzať spokojní a vyrovnaní. Čo-sko-ro.

Jem iné Škola varenia

Vytvorte jednoduché chutné jedlá z najlepších sezónnych surovín

Rýchle sezónne večere
Tento kurz je pre tých, čo majú málo času, ale zároveň odmietajú kompromisy.
Jedlá pripravujeme výhradne z najlepších sezónnych surovín od našich lokálnych dodávateľov. Zameriavame sa na jednoduché, nutrične vyvážené a dostupné kombinácie potravín, aby ste nešli spať s preplneným, alebo škvŕkajúcim žalúdkom a tak, aby ste ulahodili deťom, mužovi alebo aj pani manželke. Z jedného základu totiž viete tými správnymi ingredienciami vyčariť delikatesy pre každého!

 

Mäso: varíme bez zvyškov
Vážime si možnosť pripravovať jedlá z kvalitného mäsa z miestnych zdrojov. V tomto kurze sa dozviete viac o chove zvierat na mäso a získate praktické tipy a techniky od kuchárov a mäsiarov, napríklad ako sa porcuje mäso alebo rôzne spôsoby tepelnej úpravy mäsa. A máme na to tých naj naj naj expertov. Overené, odskúšané. Veď sa presvedčte.

 

Perfektná letná grilovačka
Chcete si zachovať titul “grilmajster”” a vyschol váš zdroj receptov? Burgre, grilované rebierka či kukurice na ohni nudia Vás aj hostí?
Ste tu správne. V tomto kurze Vám pomôžeme s grilmi, panvicami, novými receptami na marinády, zálievky, úpravy mäsa a zeleniny, či aj ovocia. Váš plán očariť a získať späť titul grilmajstra možno prekazí iba letná búrka.

Tradičné pečenie chleba

Ako upiecť domáci chlieb? V tomto kurze venujeme osobitnú pozornosť základným ingredienciám, procesu kysnutia cesta a samotnému pečeniu. Vráťte sa k domácemu pečeniu a vyhýbajte sa kupovanému chlebu a pečivu, ktoré sú plné aditív a konzervantov! Okrem rýchleho špaldového chleba, či domácich kaizeriek a paleo pre bezlepkáčov, sa naučíte založiť kvások a udržiavať ho, aby ste mohli doma odštartovať vlastnú tradíciu pečenia.

Pečenie je relax

Je nám jasné, že pečenie je v poslednom čase veľmi obľúbená činnosť. Pripravili sme pre Vás kurzy sladkého aj slaného pečenia, odkiaľ budete odchádzať ako majster pekár. Naučíte sa piecť obľúbené koláče s použitím netradičných surovín a obohatíte svoju znalosť rôznych typov múk. Ide o to, aby sme spolu dokázali pozmeniť naše návyky pri sladkých pečených dobrotách, no neodoprieť si tradičné sladké chute a vône našich obľúbených koláčikov. Dozviete sa tipy a triky pri príprave zdravých a zároveň chutných koláčov či dezertov, bez chémie, stužených tukov, rafinovaných cukrov a bielej múky.

Darujte svojim potomkom zručnosti a vedomosti na celý život

Detské varenie
V tomto kurze sa deti naučia aj zabavia. Prepájame praktické zručnosti od zberu surovín až po kuchynskú teóriu. Vlastné “výrobky” budú deťom chutiť najlepšie – od domácej pizze až po vlastne vyrobené cukríky. Tento kurz je ideálny pre malých kuchárov od 6 do 12 rokov. Sprievod rodiča nie je nutný.

 

Preži na intráku
S príchodom štúdia na vysokej škole, nebodaj v inej krajine sa každý rodič obáva, ako sa s tým ich skoro dospelý potomok popasuje. Je to rozhodujúci okamih osamostatnenia sa a ak si nechcú zničiť žalúdok od kupovaných polotovarov, budú mať ich kuchárske zručnosti cenu zlata. Vášmu študentovi poskytneme prierez najdôležitejších kuchárskych techník, ukážeme, ako variť rýchlo a lacno, bez použitia komplikovaných postupov. Nie je nič príjemnejšie, ako keď Vám navarí vaše dieťa!

 

Teambuildingy, workshopy, narodeninové oslavy a iné akcie – rezervácia Školy varenia pre vaše súkromné účely je skvelý spôsob, ako si takúto akciu dobre zapamätať.

 

Pre viac informácií nás kontaktujte na skolavarenia@foodkut.sk.

 

Tešíme sa na Vás!

Rozvrh kurzov

Kalendár akcií

[button icon=“fa-angle-right“ target=“_self“ hover_type=“default“ text_align=“center“ text=“Zobraziť termíny“ link=“http://www.foodkut.sk/podujatia/“]