Varíme pre najmenšich s Luckou: prvé príkrmy

Učiť ľudí rozhodnúť sa pre kvalitu, na čo klásť dôraz pri zložení svojho jedálneho lístka a pitného režimu, či ako správne čítať etikety alebo ako vyzerá zdravý tanier, to všetko je našim cieľom v Jem iné. A na tieto dôležité skutočnosti by sme mali klásť dôraz už od útleho veku. Nás práca s deťmi, ba dokonca bábätkami baví úplne najviac! Deti sú u nás témou číslo jedna a aj preto sme sa rozhodli priniesť vám na jeseň sériu 4 kurzov ako variť pre našich najmenších. Ochotne nám zapózoval aj najmladší člen Jem iné, synček našej skvelej naturopatky Evky Blaho, Viktor :).

Zavádzanie príkrmov je veľmi dôležitým míľnikom v živote dieťatka. S touto myšlienkou treba k tomu aj pristúpiť a hlavne v prvých mesiacoch sa zamerať na spoznávanie nových chutí, experimentovanie, pozorovanie reakcií a dobrú náladu. Vyskúšajte si teda spolu s nami, čo všetko by mohli vaše deti objaviť.

Téma č. 1: Ako začať s príkrmami
V tomto prvom kurze vám predstavíme základné kombinácie zeleniny, mäsa alebo ovocia v úplne prvých príkrmoch. Dozviete sa, ktorým potravinám sa radšej vyhnúť a naopak, ktoré by nemali v jedálničku určite chýbať. Spoločne si pripravíme aj ukážkové trojchodové menu a recepty v praxi otestujeme.

Téma č. 2: Obilniny v príkrmoch
Ako je to s obilninami, aké sú možnosti prípravy, kedy ich zaradiť do stravy, ale aj to, či môžu deti lepok, sa dozviete na našom druhom pokračovaní kurzov varenia pre najmenších.

Téma č. 3: tzv. Baby led weaning
Ide o metódu, ktorá bábätká učí rozoznávať jednotlivé suroviny už od prvých príkrmov. Vysvetľuje, ako zaraďovať správne suroviny, či potravu mixovať alebo nemixovať, aké sú výhody a prínosy tejto metódy.  Dozviete sa na našom treťom kurze zo série príkrmov.

Téma č. 4: Zdravé a sviatočné jedlo
Začínať s príkrmami nie je ľahké a o to viac je výzvou nastaviť zdravé sviatočné menu tak, aby bolo vhodné pre celú rodinu. Naučíme vás, ako zaraďovať tie správne suroviny, aby sme varili efektívne a zároveň chutne aj počas sviatkov. V poslenom zo série kurzov varenia pre najmenších.


Budeme spoločne spoznávať chute vašich detí, prejdeme si základné pravidlá prípravy prvých príkrmov a nástrah celoročnej sezóny na detskom tanieri.
V prípade záujmu nás vopred kontaktujte emailom na skolavarenia@foodkut.sk. Počet miest na každý kurz je limitovaný.
Bližšie informácie o kurzoch nájdete po kliknutí na jednotlivé témy.

Tešíme sa na vás.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.