Výživa u detí? Najvyšší čas na zmenu v rodinách aj v škole.

Nie sme vegáni ani vegetariáni, avšak nemáme nič proti. Sme však súčasťou martinskej iniciatívy, ktorá predkladá návrh na zmeny vo vyhláške MŠ o zariadení školského stravovania. Snahou je zaradiť do [...]

Nie sme vegáni ani vegetariáni, avšak nemáme nič proti. Sme však súčasťou martinskej iniciatívy, ktorá predkladá návrh na zmeny vo vyhláške MŠ o zariadení školského stravovania. Snahou je zaradiť do školskej osnovy predmet „vzdelávanie o výžive“, pretože si myslíme, že prevencia je najdôležitejšia. A platí to nielen pre školy, ale aj pre rodiny.

„Výdaje na zdravotníctvo stále rastú, prečo neviazať časť z rozpočtu zdravotníctva alebo zdravotných poisťovní priamo na financovanie prevencie na školách,“ uviedol Jozef Petráš, hovorca Martinskej iniciatívy za skvalitnenie školského stravovania v rozhovore pre aktualne.sk

„Analýzou reálnych jedálnych lístkov sme zistili, že obsah bielkovín, ale aj škodlivých tukov je prekročený až niekoľkonásobne. V podstate sme nevymysleli nič nové. Ponúkame riešenia, ktoré fungujú a sú overené vo vyspelých krajinách. Ak nám záleží na zdraví slovenskej populácie, je čas konať,“ doplnil J. Petráš.

Pevne veríme, že navrhované zmeny budú čoskoro realizované v praxi.

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.